Rekordot döntött a magyar turizmus Horvátországban
2015. október 08. csütörtök 16:53
A délszláv háború utáni 20 év rekordját megdöntve több mint 2,4 millió vendégéjszakát töltöttek el a magyar vendégek már az idén Horvátországban - tájékoztatta a Horvát Idegenforgalmi Közösség budapesti képviseletvezetője csütörtökön az MTI-t.
Marin Skenderovic elmondta: az idei év első 9 hónapjában közel 439 ezer magyar turista kereste fel Horvátországot, 17,1 százalékkal több mint tavaly ugyanebben az időszakban. Összesen csaknem 2,440 millió magyar vendégéjszakát regisztráltak, ami 16,4 százalékkal haladja meg a korábbi év első 9 hónapját.
Hozzátette, hogy a horvátországi turizmus 20 éve alatt még soha ennyi időt nem töltöttek a magyar látogatók az adriai államban, ahol eddig 2005 volt a magyarok rekordéve 2,405 millió vendégéjszakával.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Visszakapta az ellopott szivattyúját...
- Minden 25 év alatti diáknak jár az...
- Átvette a jelképeket a Pécsi...
- Idén is lesznek magyar rendőrök az...
- Kisteherautóval ütközött egy...
- Jubileumi gyalogos zarándoklat indul...
- Széchenyi tér, parkolóház, Csatatéri...
- Nagy Tibor: a mohácsi halászlének...
- Brutálisan erős UV-B sugárzásra...

