Október 23: interaktív versenyt hirdettek a diákoknak
2017. október 18. szerda 14:30

Általános és középiskolai diákok számára 1956 hősei és a pesti srácok előtt tisztelegve címmel interaktív versenyt hirdet az állami ünnepség lebonyolításáért felelős Hungarofest - közölte a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) szerdán az MTI-vel.
Közleményük szerint a diákok mobiltelefonjuk és az Időkapuk applikáció segítségével "történelmi utazásra indulva" járhatják be az 1956-os forradalom és szabadságharc szimbolikus helyszíneit október 23-tól Budapesten.
"A fiatalok egyszerre tesztelhetik történelmi tudásukat és kreativitásukat, miközben színes feladatokat oldhatnak meg közösen a forradalom és szabadságharc ikonikus fővárosi helyszínein" - fogalmaztak.
A játékra adataik megadásával és egy 1956-ról szóló kvíz kitöltésével 12 és 18 év közötti diákok jelentkezhetnek 3-6 fős csapatokban a www.idokapuk.hu oldalon. A játék Időkapuk mobilapplikációja ugyaninnen lesz letölthető szombattól.
A második fordulóban a jelentkezők az applikáció segítségével járhatnak be hat történelmi helyszínt Budapesten, ahol különböző kreatív feladatokat kell megoldaniuk október 23. és november 4. között. A győztes csapatok értékes fesztiválbérleteket nyernek - közölte az NFM.
Korábban Kiss Anita, az ünnepségek szervezéséért felelős NFM sajtófőnöke az MTI-nek azt is elmondta: október 23. a családok ünnepe is, számos programmal várják őket. A részletes programok megtalálhatóan a http://oktober23.kormany.hu/ oldalon.
MTI - Fotó: Pixabay
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Visszatér a kánikula, de más is vár...
- Megrendezték az egyházmegyei...
- Ennyi volt, máris leállítják a...
- További csapadékra lenne szükség,...
- Elmaradnak a hó végéig a túrák a...
- Augusztus 16-án tartják meg az...
- Egy falu kerül a NAV baranyai...
- Kánikulával kezdődik május utolsó...
- Fidesz: be kell fejezni a kollektív...
- Csökkentik az országgyűlési...

