Migránsvízumot akarnak a bevándorláspárti brüsszeli erők
2018. november 17. szombat 12:10

A bevándorláspárti brüsszeli erők mindenképpen át akarják erőltetni az Európai Parlamentben (EP) a migránsvízum bevezetését - jelentette ki Gál Kinga (képünkön) az EP fideszes képviselője sajtótájékoztatón Budapesten.
Ugyanis, annak ellenére, hogy az EP egyszer már leszavazta a migránsvízum bevezetésére vonatkozó javaslatot, a baloldali bevándorláspárti erők elérték, hogy a jelentés újra bekerül egy parlamenti bizottság, majd decemberben a plenáris ülés elé - közölte a politikus. Ennek elfogadása azt jelentené, hogy a migránsok egy harmadik ország konzulátusán is igényelhetnének olyan vízumot, amivel ellenőrzés nélkül az EU területére léphetnének - ismertette. Ezt az elfogadhatatlan „őrültséget" határozottan ellenzi a Fidesz-KDNP - tette hozzá.
Mint elmondta: a javaslat szerint, a migránsvízum kiadásának nem lenne feltétele annak megvizsgálása, hogy a kérelmező valóban jogosult-e a védelemre, vagy csak gazdasági bevándorló. Mert a vizsgálatot csak abban az országban kellene elvégezni, ahová a vízummal belép az EU területére. Ez újabb lehetőséget adna a bevándorláspárti erőknek, hogy még több migránst hozzanak be Európába - fűzte hozzá.
Közlése szerint: a Fidesz-KDNP eddig is küzdött és ezután is küzdeni fog a migránsok betelepítése ellen. Ugyanakkor abban reménykednek, hogy a 2019-es EP választások olyan új többséget eredményeznek a strasbourgi testületben, amelynek köszönhetően megakadályozhatóak az ilyen és ehhez hasonló veszélyes kezdeményezések - mondta Gál Kinga.
MTI - Fotó: MTI/Soós Lajos
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Nem drónok miatt kaptak éles...
- Juhász Dorka olasz bajnok lett a...
- Szombaton délelőtt ismét kedvezményes...
- Dísznövény kiállítást és vásárt...
- Ha tűzoltónak menne, most szeretettel...
- Drákói szigorra számíthatnak...
- Éjszakai expresszel is utazhatunk...
- Amikor Mohácsról is Pécsre tódult a...
- Mohácsi győztese is van az...
- A hét várhatóan legmelegebb napja vár...