Kivágatta kiskutyái hangszálát egy tenyésztő
2023. október 19. csütörtök 16:09

Állatkínzás miatt a Szolnoki Törvényszék - felfüggesztett szabadságvesztés helyett - másodfokon 1 év 7 hónap végrehajtandó fogházbüntetésre ítélte azt a karcagi tenyésztőt, aki 70 kiskutya hangszálát vágatta ki, hogy az állatok ne vagy csak halkan ugassanak.
A törvényszék csütörtökön az MTI-vel azt közölte: a 34 éves, büntetlen előéletű férfi kistestű kutyák tenyésztésével foglalkozott.
Mostanra elhunyt édesanyjával, majd pedig egy ismeretlen román állampolgárságú férfival a vádlott műtéti úton 70 kiskutya hangszálát vágatta ki.
A férfit a Karcagi Járásbíróság március 8-án társtettesként elkövetett állatkínzás bűntette miatt 1 év 7 hónap - 3 évre felfüggesztett - börtönre ítélte.
A férfi és védője tudomásul vette az elsőfokú bíróság ítéletét, az ügyészség azonban a vádlott terhére, súlyosításért fellebbezett.
A Szolnoki Törvényszék szerdán meghozott másodfokú ítéletével az ügy jogerősen befejeződött - áll a közleményben.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Magukat rendőrnek álcázva csapott le...
- Több mint egy hónapja hiába keresnek...
- Kiszámította a KSH, hogyan alakult az...
- Orbán Viktor: a békéhez erő kell, a...
- Pénteken talán már eltehetjük az...
- Kell az erősítés, szolgálati kutyákat...
- Hasba szúrta élettársát egy nő egy...
- Itt a vége: Gyurcsány Ferenc...
- Áprilisban is olcsóbban tankolhattunk...
- Karambol miatt félpályán halad a...