Kitörtek Röszkéről: Szegedre tart 100-150 migráns
2015. szeptember 08. kedd 16:11
Frissítve: 2015. szeptember 08. kedd 17:21
FRISSÍTVE: Megállították a rendőrök Szeged határában azokat a migránsokat, akik kedden kora délután hagyták el a röszkei gyűjtőpontot - jelentette az MTI tudósítója a helyszínről.
Mintegy száz rendőr tartóztatta föl Szeged-Kecskésnél egy vasúti átjáróban a csoportot, amelynek tagjai körülbelül tíz kilométert gyalogoltak a sínek mentén - számolt be az MTI tudósítója.
Az embereket leültették a földre a sínek mellett és a sínekre, ami nem jelent veszélyt, mert Szeged és Röszke között leállították a vonatközlekedést; az intézkedés a Mávinform közlése szerint egy szerelvényt érint.
A rendőrök vizet és ennivalót vittek a várakozóknak. Egy arab tolmács is érkezett, hogy segítsen a migránsok meggyőzésében.
A helyszín fölött többször elszállt egy rendőrségi helikopter.
Migránsok egy csoportja kedden kora délután hagyta el a röszkei Dugonyi úton kialakított rendőrségi gyűjtőpontot. A mintegy 100-150 bevándorló a rendőrségi sorfalat áttörve a szántóföldön keresztül az 5-ös út felé szaladt, voltak közöttük kisgyerekes családok is. A rendőrök követték őket, nem alkalmaztak semmilyen kényszerítő eszközt, nem vetettek be sem könnygázt, sem pedig gumibotot.
A csoport ezután a Horgos-Szeged vasútvonal mentén haladt Szeged felé.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Egy újabb városban is kimutatták az...
- Gomolyfelhők zavarhatják szombaton a...
- Sárkánygőzzel lapátolhat medencében...
- Szabó Tünde lesz a sportért felelős...
- Idén tovább gyarapodhat a gólyák...
- Több kocsival közlekednek a Mecsek...
- Állatorvosi ügyelet hétvégén Mohácson...
- Dísznövény kiállítást és vásárt...
- Nepomuki Szent János ünnepére készül...
- Jelölt kecsegék érkeztek a Dunába...

