Januárban a MÁV szerint növekedett a vonatok pontossága
2025. február 16. vasárnap 11:57

Az évek óta megfigyelhető szezonális hatáson túl az őszi pályakarbantartások és az országos haváriaközpont működése is hozzájárultak ahhoz, hogy a kedvező tendencia januárban is folytatódott, és bár kisebb mértékben, 4,9 százalékkal, de ezúttal is növekedett a vonatok pontossága - közölte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója vasárnap közösségi oldalukon.
Hegyi Zsolt a bejegyzésében hangsúlyozta: az év első hónapjában a HÉV-ek, a vasútvillamosok és a VOLÁN-járatok pontossága továbbra is kiemelkedő volt.
A MÁV-csoport az MTI-hez vasárnap eljuttatott, januárra vonatkozó összegző közleményében azt írta: "a menetrendszerűségre a vontatójárművek megbízhatósága és a pálya állapota hat leginkább".
A közlemény szerint a MÁV-csoport igyekszik mindkét területen javulást elérni, ezért az ötpontos közlekedési akcióterv részeként 1+1 milliárd eurós infrastruktúrafejlesztési programot indítanak a következő másfél évben. Ennek köszönhetően több mint félezer kilométeren újul meg a vasúti pálya, de kisebb beavatkozások addig is történnek, a közelmúltban például a 80-as vasútvonalon. Ezen a viszonylaton 7 százalékkal nőtt a vonatok pontossága.
Mindezzel párhuzamosan - a 10 vállalás részeként - elindult a mozdonykorszerűsítési programjuk is: januárban hat újabb vontatójármű állt szolgálatba, ami ugyancsak hozzájárult a késések csökkenéséhez - áll a közleményben.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Vasárnapig tart a csodás nyár a...
- A játszótereket ellenőrzi a...
- Így ünnepelték Mohácson az elmúlt...
- Több mint hatvanezren neveztek be az...
- Hétfőtől már naponta utazhatunk...
- Állatorvosi ügyelet a hétvégén...
- Apáink útján - A nagy érdeklődésre...
- Autós retró majálisra várják a...
- Nyári meleggel rúgja ránk az ajtót a...
- Továbbra is zárva egy sáv az M6-oson...