Hőség: vasárnap jön csak a java
2011. július 10. vasárnap 07:30
Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelenti:
Várható időjárás vasárnap estig:
Az ország nagyobb részén túlnyomóan derült időre számíthatunk, de északon, északkeleten - főként vasárnap délután - helyenként erőteljesebb gomolyfelhő-képződés várható, és zápor, zivatar is kialakulhat.
A legmagasabb nappali hőmérséklet vasárnap 33 és 38 fok között várható.
Az időjárási helyzet Európában:
A Brit-szigetek térségétől a Balti-tengeren át az Urál előteréig alacsony nyomású zóna található, amelyben a frontok vonulását többfelé kíséri eső, zápor. Ezzel szemben a kontinens középső és déli részén döntően anticiklon hatása érvényesül, ezért sok napsütés a jellemző.
A hőmérséklet csúcsértéke a mediterrán térségben, a Kárpát-medence és a Fekete-tenger környékén, valamint az Urál előterének déli részén általában 28, 36 fok között alakul. Északabbra jobbára 23, 28 fokig melegszik fel délutánra a levegő, 20 fok alatti hőmérsékletet csupán a Brit-szigeteken mérnek.
Holnap estig folytatódik az egyre melegebb, száraz levegő beáramlása a Kárpát-medencébe, vasárnap tetőzik a hőség.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Pécsen és Mohácson is bajba került...
- A papi hivatásokért ajánlották fel...
- Éjfélig kérhető a részletfizetés a...
- Új napi középhőmérsékleti rekord...
- Így zajlott az élet a Dunán Mohácsnál...
- Mohácsi lányra is voksolhatunk a...
- Több baranyai településen is...
- Jó hal, paprika, hagyma és só kell a...
- Eltűnt egy 14 éves mohácsi lány, egy...
- A pécsi főpályaudvaron és a...

