Egy kis szünet után hajnaltól újabb csapadékzóna érkezik
2025. március 13. csütörtök 19:30

Este a gomolyfelhők összeesnek, és átmenetileg nagy területen kiderül az ég, majd az éjszaka második felétől délnyugat felől megnövekszik, hajnaltól délnyugat felől megvastagszik a felhőzet, és összefüggő csapadékzóna érkezik, és napközben északkelet felé halad.
Délelőtt délnyugat felől szakadozni, csökkenni kezd a felhőzet, gomolyfelhők képződnek. Elszórtan záporok, a nap második felében egy délnyugat-északkeleti sávban zivatarok alakulnak ki.
Ma erős, több helyen viharos széllökések kísérik a délnyugati szelet, késő délutántól fokozatosan veszít erejéből a szél. Holnap főként a déli országrészben kísérik erős, olykor viharos lökések a délies szelet. Emellett a zivatarokhoz kapcsolódóan is előfordulhatnak viharos lökések.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 0, +9 fok között várható, az északi völgyekben lesz a hidegebb.
A legmagasabb nappali hőmérséklet pénteken az ország északnyugati felén 8 és 15 fok között, délkeleti tájain 20 fok körül alakul.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Változik a menetrend Baranyában,...
- Ismét egy brutálisan hideg éjszaka...
- Földen fekvő férfit vertek meg egy...
- Ismét jelvénygyűjtő túrákra invitál a...
- Mankót, járóbotot, s egy tacskót is...
- Jelentkezőket toboroznak a...
- Találkozóra hívja a fiatal...
- Dobozban csempészett majmot találtak...
- Pécsre, Mohácsra, Villányba is...
- Megszólalt a rendőrség: nem...

