Áramot vezetett a kapujába, vádat emeltek ellene
2024. július 23. kedd 11:32

Vádat emeltek egy makói férfival szemben, aki szomszédait távoltartandó áramot vezetett tavaly nyáron az utcafronton álló vaskapuba - tájékoztatta a Csongrád-Csanád Vármegyei Főügyészség szóvivője kedden az MTI-t.
Szanka Ferenc közölte, a letartóztatásban levő férfit emberölés bűntettének kísérletével vádolják.
A vádlott rossz viszonyban élt a szomszédaival Makón. A férfi elvette a szomszédjában élő nő járókeretét, amelyet a telkén tárolt. A vádlott tartott attól, hogy a szomszédok bemennek hozzá, hogy a járókeretet visszavegyék. Ezt megakadályozandó tavaly augusztus 3-án áramot vezetett az utcafronton levő vaskapuba. A kapu kilincsének érintése alkalmas volt arra, hogy halálos áramütés okozzon.
Még aznap a szomszédban lakók egyike megelégelte, hogy a vádlott felszólításra sem adja vissza a járókeretet, és felkereste a férfit.
Mivel a kapun nincs csengő, ezért a kilincset lenyomva akart bemenni a vádlotthoz, azonban ez előtt alkarjával véletlenül a kapuhoz ért, és enyhe áramütést szenvedett, de sikerült elrántania karját. A sértett élete a véletlenen múlt, mivel csak rövid ideig és csak érintette az alkarjával az áram alatt levő fémkaput.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Három autó ütközött a 6-os főúton,...
- Bezárt mától a kölkedi Fehér Gólya...
- Több változást is tartogat a...
- Változik a buszmenetrend Baranyában,...
- Baranyai fürdővárosban razziáznak a...
- Kedden ismét sok napsütésre, kellemes...
- Kétszer is ugyanazzal a trükkel vert...
- Az átlagosnál melegebb és szárazabb...
- Bekapcsolták vasárnap a...
- Drámai döntés: felfüggesztik a...

