Szent Mihály arkangyal oltalmába ajánlották Mohácsot a vasárnapi búcsúmisén
2013. szeptember 29. vasárnap 18:10

Szeptember 29-én, Szent Mihály napjának délelőttjén a róla elnevezett téren álló mohácsi templom megtelt hívekkel, hogy egy búcsú szentmise keretében is kifejezzék tiszteletüket a Római Katolikus Egyház ezen meghatározó alakja iránt.
Az ünnepi esemény bevezetőjében Bognár Attila plébános megemlékezett az építtetőkről, továbbá az egykor ott szolgált papokról - élőkről és elhunytakról egyaránt.
Már a Jelenések Könyvéből felolvasott szentlecke is Mihályt helyezte a középpontba, felidézve az ördögöt megtestesítő sárkány elleni harcát.
A szentmisét koncelebráló Lovász Zsolt káplán szentbeszédében hangsúlyozta: Isten úgynevezett szellemi lelkeket is teremtett. Közéjük tartoznak az angyalok éppúgy, mint kerubok vagy a szeráfok.
Amint kifejtette, ők is részét képezik a mennyei udvartartásnak. Vannak azonban fellázadt, bukott angyalok is, akik kizárták magukat Isten országából.
Az angyalok szerepének jelentőségét a fiatal káplán több példával is alátámasztotta. Megemlítette, hogy az Úr angyalt küldött, amikor ki akarta vezetni választott népét a fogságból, de Jézust is angyalok serege szolgálta, illetve védte a kísértéstől.
Lovász Zsolt úgy vélte, a főangyalok sorában Mihály az első, mivel ő az, aki védelmezte, védelmezi Isten egyetlenségét. Hozzátette: Szent Gergely pápa is Mihályhoz imádkozott.
A káplán elmondta: ahogyan Isten mindenkinek személyes őrangyalt adott, úgy rendelt őrangyalt az Egyház mellé is Szent Mihály személyében. Egyben rámutatott, hogy az angyaloknak tisztelet jár, imádni csak az Urat szabad.
A szentmise végén a két atya a következő szavakkal ajánlotta Szent Mihály oltalmába Mohácsot: „Oltalmazz meg mindannyiunkat, különösen szeretett városunkat!"
Képünkön: Bognár Attila plébános (balra) és Lovász Zsolt káplán
Cs. Á.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Hidegfront érkezik éjjel esővel,...
- Felismeri ezt a bringást? Őt keresik...
- Játék a zsebekkel - mi múlik a...
- Mohácson három alpolgármestert...
- Orbán Viktor: átlépte az egymilliót a...
- Nyoma veszett egy 12 éves baranyai...
- Bánki Erik: a békére és a gazdasági...
- Jövedéki adóval trükköző bandát...
- Eltűnt egy 16 éves lány Pécsről,...
- Motorosok és biciklisek vannak a...