Vigyázat, csalók gyűjtenek adományokat az interneten
2013. november 19. kedd 10:04
Ízléstelen csalók gyűjtenek adományokat a Fülöp-szigeteket sújtó tájfun után indult nemzetközi segélyezést kihasználva. Erre figyelmeztetett honlapján a Symantec kiberbiztonsági szoftverfejlesztő vállalat hétfőn.
Az amerikai cég tájékoztatása szerint a különböző közösségi oldalakon és népszerű portálokon közzétett hivatalos felhívások mellett adománykérő spamek kezdtek el terjedni.
A Symantec példaként be is mutat egy ilyen kéretlen elektronikus levelet, amelynek feladója az egyik hírcsatorna Fülöp-szigeteken tartózkodó munkatársaként mutatkozik be, és egy közismert bankon keresztül kéri a segély folyósítását.
A Symantec fokozott óvatosságra inti az adományozásban részt vevőket. A vállalat közölte: a biztonságos csatornákon keresztül való segélyezés érdekében továbbra is igyekszik kiszűrni az ehhez hasonlatos visszaéléseket.
A délkelet-ázsiai országon november 8-án végigsöprő trópusi szélviharnak a manilai kormány hétfői közlése szerint legalább 3976 halálos áldozata van, és mintegy 1600 embert eltűntként tartanak számon.
Forrás: MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Különös házasság: közbelépett a bíróság
- Folytatódik az áresés, ezúttal a...
- Áldozatot követel a mohácsi híd...
- Egymással vívtak roppant szoros...
- Nyári előszezoni menetrendre vált a...
- Történetének legnagyobb gyakorlatát...
- Idén elmaradt a zöldár a Dunán, már...
- Emberkereskedelem miatt ítéltek el...
- Karambol miatt félpályán halad a...
- Pótlóbuszok járnak Villány és Mohács...