Vajon jogosan rossz a szamarak sajtója?
2012. május 16. szerda 10:17

Kétnapos tanácskozást tartott a Londoni Egyetem arról, hogy a szamarak valóban buták-e.
További témaként szerepelt az öszvérek csökönyösségének megítélése. A felszólalók között volt Ben Hart, egy brit szamármenhely munkatársa, aki expozéjában kifejtette, hogy a szamarak és öszvérek viselkedését az emberiség félreértelmezi, mert a lovakéhoz hasonlítja, nem pedig külön fajként kezeli.
A szamarak szellemi képességének kedvezőtlen megítélése amúgy meglehetősen régi keletű, ennek az állatnak már az ókorban is rossz volt a "sajtója", többek közt Ezópusz és Homérosz rontott renoméjukon - jegyezte meg a The Daily Telegraph című brit lap.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Kiváló minőségű magyar dinnyével...
- Már lehet jelentkezni a nyári...
- Ahol nincs klíma, rövidíti az...
- Kiválónak bizonyult a nagy tavaink...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Tényleg aranyáron adják a lángost és...
- Nagy Tibor: a mohácsi halászlének...
- Kecsegéket és menyhalakat...
- Brutálisan erős UV-B sugárzásra...
- Itt a hőkupola, Baranyában is...

