Újabb műtéten estek át a bangladesi ikrek
2019. december 04. szerda 15:16

A műtétekre újra Bangladesbe utazott az alapítvány magyar orvoscsapata, akik Rukián koponyacsontpótlást végeztek, míg Rabia hajas fejbőre alá további speciális öntáguló szövettágítókat ültetettek be, hogy a fokozatos tágítással nyert szövetek elősegítsék a jövő év első felében tervezett koponyacsontpótlást - közölte a Cselekvés Alapítvány szerdán az MTI-vel. Az orvosok hegplasztikát és saját zsírral történő hegkezelést is végeztek a kislányon. A műtétetek után mindkét kislány állapota stabil.
Felelevenítették, hogy Rukiánál szeptember elején, a végső szétválasztó műtét utáni 33. napon súlyos agyi bevérzés lépett fel véralvadási zavar következtében.
Az ebből adódó szövődmények kapcsán az addig folyamatosan javuló állapotú, a tudathatárt elérő gyermeknél akkor jelentős állapotromlás alakult ki, de október végén már ő is elhagyhatta az intenzív osztályt, és azóta ismét folyamatos javulás jeleit mutatja. Állapota a műtét után stabil, azonban a felépülés várható mértékének tekintetében felelős nyilatkozat továbbra sem tehető - írták.
Rabia az augusztus 2-án zárult 33 órás maratoni végső szétválasztás után öt nappal magához tért, azóta fejlődik, beszél, játszik, és már önállóan lábra tud állni.
A műtéteket Csókay András és Valálik István idegsebész, illetve Pataki Gergely plasztikai sebész végezte. A műtétek aneszteziológiai és intenzív terápiás szakmai vezetője Csapody Marcell volt. A következő beavatkozásra előreláthatólag a jövő év első negyedében kerül sor - közölte az alapítvány.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Elhunyt Zsáli János, Pécsvárad...
- Évtizedek óta nem látott téli idő...
- Pécsen és Mohácson kezdik az évet a...
- Becsületbeli ügy a kormány számára a...
- Veszélyjelzést adtak ki Baranyára:...
- Nagyon bejött a diákoknak a PTE boros...
- Füllel is lehet masszírozni Tereki...
- Barics Zsolt - Nem csak árulja, de...
- Elhunyt Bräutigam Gábor, a Kispál és...
- Mohács életében 2026 különleges...

