Tizenegyezer eurót fizettek egy Holdra csempészett levélért
2019. szeptember 07. szombat 16:50

Tizenegyezer euróért (3,64 millió forintért) vásárolták meg egy pénteki hamburgi aukción azt a levelet, amelyet az Apollo-15 űrhajó asztronautái csempésztek magukkal a Holdra, majd hoztak haza. A lebélyegzett borítékot 1971-ben a NASA engedélye nélkül vitte magával az Apollo-15 fedélzetén David Scott, James Irwin és Alfred Worden.
Egy német-amerikai kereskedő szervezte meg, hogy többtucatnyi lebélyegzett levelet vigyenek fel a Holdra és hozzanak vissza a Földre, hogy a relikviákat később gyűjtőknek eladhassa. A kereskedő állítólag egy bélyegcégnek adta el a leveleket Baden-Württembergben.
A pénteki árverésen kalapács alá került levelet egy magát felfedni nem kívánó ázsiai vásárló vette meg az Auction Galleries hamburgi aukciósházban. A licit 7500 eurónál (2,5 millió forintról) kezdődött, és 11 ezer eurónál (3,6 millió forintnál) állt meg.
Miután a NASA tudomást szerzett a legénység üzleti vállalkozásáról, a három űrhajós többé nem vehetett részt Hold-missziókban.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Magyar Péter: nem uralkodni fogok...
- Nem igazán ment a tudásteszt a fiatal...
- Megválasztották az Országgyűlés...
- Vasárnap is napsütéses, kellemes nap...
- Megkezdődött az Országgyűlés alakuló...
- Vasárnap éjfélig tart a rendőrségi...
- UFO-aktákat hozott nyilvánosságra az...
- Retró expresszel is elutazhatunk...
- Szekeresék: az apáról a fiúkra, a...
- Gulyás Gergely: a Fidesz-KDNP...

