Székelyeket lógatna fel a román miniszterelnök
2018. január 11. csütörtök 16:34

Mihai Tudose miniszterelnök szerdán a Realitatea TV egyik műsorában kifejtette véleményét a nemrégiben lezajlott magyar politikai pártok vezetőinek találkozójáról, ahol az autonómiaelképzelések összehangolásáról írtak alá nyilatkozatot, írta a transindex.ro
A miniszterelnök (képünkön) úgy fogalmazott, hogy nem akarja figyelmen kívül hagyni a témát, az autonómia követelések az egység helyett a folyamatos harcot generálják, és „hogyha a székelyföldi intézményekre kiteszik a székely zászlót, akkor azok is lógni fognak akik kitették azt. A székelyek autonómiájáról szó sem lehet..." - mondta a miniszterelnök.
Porcsalmi Bálint az RMDSZ ügyvezető elnöke Twitter bejegyzésben reagált a kormányfő kijelentésére. Porcsalmi bocsánatkérésre szólította fel a miniszterelnököt, úgy fogalmazott, hogy a kormányfő egy tipikusan középkori fenyegető üzenettel sértette meg a székelyföldi magyar közösséget.
Forrás: transindex.ro
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- A Széchenyi tér átépítése után is...
- Újabb horrorkaravánokra csaptak le a...
- Csak szeptembertől lesz használható...
- Ismét szakvezetéssel járhatjuk be a...
- Az anyák napja jegyében várják a...
- Jön az ezer meg ezer mécses...
- Baranyában több helyütt is...
- Ha tűzoltó szeretne lenne, most...
- Lángoló lakóházhoz rohantak a...
- Indul a regisztráció a bajai...