Összeütközött két hajó a Volgán, többen meghaltak
2018. június 12. kedd 14:36

Összeütközött egy katamarán sétahajó egy uszállyal hétfő este a Volga folyón, Volgográdnál, a balesetben tizenegy ember vesztette életét.
A tizenkét személyes katamarán, amelynek fedélzetén tizenhatan tartózkodtak, felborult. A vizsgálat megállapította, hogy járművön, amelyre nem váltottak ki személyszállítási engedélyt, nem voltak mentőmellények. A hajó kapitánya, aki maga is életét vesztette a balesetben, a halottkémi jelentés szerint ittas volt.
A sétahajó öt kimentett utasa közül hármat lehűlés miatt, illetve zúzódásokkal kórházba kellett szállítani. Az áldozatok - hét nő és négy férfi - valamennyien orosz állampolgárok voltak.
A holttestek felkutatásában mintegy 1400-an vesznek részt, köztük a vízi rendőrség egységei és búvárok is.
A két jármű helyi idő szerint este 10 órakor, a parttól 250 méternyire ütközött egymásnak. A baleset ügyében eljárás indult a vízi közlekedés szabályainak megsértése címén.
MTI - Fotó: Pixabay
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- A komlói kapitányság munkatársa lett...
- Indul a 13. havi nyugdíj és a 14....
- Autószalon épületébe csapódott egy...
- Február 16-ig lehet jelentkezni a...
- Durván emelkedik az influenzások száma
- Csaknem 800 ezer magyar turista...
- Mohácsi kislány győzött a...
- Csak a Szársomlyón nyílik ez a virág!...
- Jelentősen emelkedett tavaly az...
- Drogot árultatott egy nő a nyolcéves...

