Nyolc hónap után kitört az Etna kedden éjjel
2017. február 28. kedd 08:25

Nyolc hónapnyi szünet után feléledt az Etna, Európa legmagasabb és legaktívabb vulkánja, emiatt légiforgalmi riasztást adtak ki Szicíliában kedden.
A vulkán éjszaka tört ki. A sötétben magasba szökő, izzó rögöket Catania és Taormina városából is látni lehetett. Kisebb lávafolyás is elindult az Etna délkeleti kráteréből.
Az olasz geofizikai intézet fokozatosan erősödő rezgéseket és energiaszintet mért a vulkán térségében. Lakott területet a kitörés nem fenyeget.
A legközelebbi város, Catania repülőterét egyelőre nem zárták le, de a veszélyesnél egy fokozattal kisebb, narancsszínű riasztás lépett érvénybe. Ez annyit jelent, hogy ha a vulkánkitörés, esetleg a magasba lövellt hamu és rögök a légiközlekedést fenyegetnék, akkor felfüggesztik a térségben.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Új hajóval bővült a vízirendészet...
- Juhász Dorka csapata már a török...
- Idén is várják az Ifjú Kócsagőröket a...
- Idén is megrendezték a Horvát...
- Kizárta a lakásból édesanyját egy...
- Szerencsekoncert Mohácson: Mága...
- A Széchenyi tér átépítése után is...
- Traffipax: az utakon éjszakáznak a...
- Ez az oka, ha fura zajokat hall...
- Két mohácsi óvodás sárkányos alkotása...

