Negyedmillió repülőkutya lepett el egy ausztrál várost
2012. március 11. vasárnap 15:39

Több mint negyedmillió repülőkutya szállt meg egy észak-ausztráliai várost. Ezzel párhuzamosan járványügyi készültséget is elrendeltek, ugyanis az állatok terjeszthetik az akár halálos denevérveszettséget is.
A járványügyi központ (CDC) arra figyelmeztette a Darwintól 300 kilométerre délre fekvő Katherine város lakosait, hogy tartsák távol magukat a repülőkutyáktól, ugyanis azok hordozhatják az ausztráliai denevérek lyssavírusát. A kórt az állatok harapásával vagy karmolásával lehet elkapni. Amennyiben ez megtörténik, azonnali oltással még hatékonyan lehet szembeszállni a kórral.
A kis vörös repülőkutyák (Pteropus scapulatus) február végén érkeztek a városba. Az elmúlt napokban számuk elkezdett fogyatkozni, de még mindig tömegesen vannak jelen a külvárosi részeken - írta a BBC hírportálja (bbc.co.uk).
A repülőkutyákat az őshonos növényzet csábíthatta a területre, vagy élőhelyük pusztulása, illetve a megváltozott éghajlat késztette őket helyváltoztatásra - fejtette ki egy természetvédelmi őr a BBC-nek. A város tele van egzotikus, egész évben virágzó illetve gyümölcsöt hozó növényfajokkal, és valószínű, hogy az állatok csak "megtankolni" álltak meg egy nagyobb vándorlás során.
A szakértők elmondása szerint igen ritkán, mindössze kétszer vagy háromszor fordul elő egy évtized alatt, hogy ilyen sok repülőkutyát lehessen látni Ausztrália északi részén.
Képünkön a cikkben említett jószág látható.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Kiváló minőségű magyar dinnyével...
- Már lehet jelentkezni a nyári...
- Ahol nincs klíma, rövidíti az...
- Tényleg aranyáron adják a lángost és...
- Kiválónak bizonyult a nagy tavaink...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Nagy Tibor: a mohácsi halászlének...
- Itt a hőkupola, Baranyában is...
- Kecsegéket és menyhalakat...
- Brutálisan erős UV-B sugárzásra...

