Lemondott hivataláról a német államfő
2012. február 17. péntek 11:59

Lemondott hivataláról a német szövetségi elnök. Christian Wulff ezt a berlini Bellevue kastélyban tartott pénteki sajtótájékoztatón jelentette be.
Wulff a lemondását indokolva hangsúlyozta: az ország és a világ előtt álló feladatok megoldásához egy "széles többség" támogatottságával és bizalmával rendelkező államfőre van szükség. Az utóbbi időszak fejleményei azonban megmutatták, hogy ez a bizalom "tartósan kárt szenvedett", emiatt pedig nem lehetséges az államfői munka folytatása. "Hibákat követtem el" - mondta Wulff, hozzátéve, hogy "mindig őszinte voltam".
Wulff azt követően jelentette be lemondását, hogy a hannoveri ügyészség csütörtökön a német törvényhozáshoz fordult az államfő mentelmi jogának felfüggesztését kérve.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Letért az útról és felborult egy autó...
- Karambol Bólynál: egy ember beszorult...
- Elindult a vasárnapig tartó...
- Áramot vezetett egy pécsi fémkapuba -...
- Így alakulnak a fenyőfaárak az idei...
- Első jelentkezőit várja a PTE...
- Baranya legsportszerűbb csapatait...
- Megvannak az adatok, rengetegen...
- Ma és kedden is megcsodálhatjuk a...
- Tizenhárom határsértő ellen...

