Hat migráns tűnt el a Dunában Szerbia és Horvátország között
2019. december 23. hétfő 16:00

Hat illegális bevándorló tűnt el a Dunában Szerbia és Horvátország között, miután a csónakjuk felborult - közölte a szerbiai belügyminisztérium hétfőn.
A csónak hajnalban borult fel a Duna szerbiai szakaszán, ketten kiúsztak a partra, négy felnőtt és két gyerek azonban eltűnt, a rendőrség szerint feltételezhetően megfulladtak.
A migránsok gyakran próbálnak meg gumicsónakokkal átkelni a Dunán és a Tiszán az Európai Unió országai felé haladva, a vasárnap kezdődött heves esőzés miatt azonban egyre nehezebb dolguk van.
Szerbiában jelenleg körülbelül ötezer migráns tartózkodik, az illegális bevándorlók azonban nem tartják célországnak Szerbiát, igyekeznek minél hamarabb továbbmenni Nyugat-Európa irányába.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Döntött a védett üzemanyagár...
- Éjjel sem frissül fel igazán a...
- Gázolás miatt késnek a vonatok a...
- Idén is elindítják Baranyában a Nyári...
- Rohamosan apad a Duna: Mohácsnál egy...
- Hőség: harmadfokúra emelik a riasztás...
- Hídépítés Mohácsnál: a szigeti...
- Így látta a városát a mohácsi...
- Bezárással tiltakoznak a...
- Nagy Tibor: a mohácsi halászlének...

