Három hét múlva lemond a pápa - legalábbis az olasz sajtó szerint
2012. március 27. kedd 13:40

Születésnapján, április 16-án lemond a katolikus egyházfő - állítja az olasz sajtó, mely tudni véli: a pápa a milánói érseket akarja utódául - olvasható a Borsban.
Nyolcvanötödik születésnapján Joseph Ratzinger lemond a Szentszék vezetéséről - írta a Libero című olasz lap.
Az okokat csak találgatja az olasz sajtó. Az elmúlt negyedévben számos titkos dokumentum került ki a Vatikánból, ezek többsége a bíborosok közt dúló belső harcokról és az államtitkárság pazarló semmittevéséről szól. Kora és a tehetetlenség érzése felőrölte a pápa erejét - állítja az egyik dokumentum, mely szerint XVI. Benedek már csak vallásfilozófiai munkájának él, lemondására pedig április 16-án kerül sor.
További részletek itt olvashatók.
Forrás: borsonline.hu
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Kiváló minőségű magyar dinnyével...
- Már lehet jelentkezni a nyári...
- Ahol nincs klíma, rövidíti az...
- Tényleg aranyáron adják a lángost és...
- Kiválónak bizonyult a nagy tavaink...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Nagy Tibor: a mohácsi halászlének...
- Itt a hőkupola, Baranyában is...
- Kecsegéket és menyhalakat...
- Brutálisan erős UV-B sugárzásra...

