Fox News: Donald Trump nyerte az elnökválasztást
2024. november 06. szerda 08:46

Donald Trump korábbi amerikai elnök, republikánus párti elnökjelölt elég elektori szavazatot szerzett ahhoz, hogy megnyerje a 2024-es elnökválasztást - jelentette szerda reggel a Fox News amerikai hírtelevízió.
A csatorna összesítése szerint a volt elnöknek legkevesebb 277 elektori szavazata van az államokban összesített szavazatok alapján, míg a demokrata párti elnökjelölt, Kamala Harris 226 elektor támogatását szerezte meg.
Az elnökké választáshoz 270 elektori szavazat szükséges.
A CNN hírtelevízió összesítése szerint Trump egyelőre 246 elektori voksra számíthat, míg demokrata párti ellenfele 187 elektor támogatását szerezte meg a szerda reggeli állás szerint.
Ugyanennyi elektori támogatást jelez mindkét jelöltnek a BBC brit közmédia, amelynek eredményösszesítése szerint a volt elnök magas feldolgozottság mellett vezet az úgynevezett csatatérállamok többségében.
Korábbi, magas feldolgozottság alapján készített előrejelzés szerint a republikánusok a Szenátusban is többségbe kerülnek.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Elérték a határt a horvátok, ősszel...
- Ma is érdemes lesz kémlelni az eget,...
- Éremkiállítással egybekötött nyári...
- Kötelező bolhairtást (!) rendelt el a...
- Csaknem ötven évvel ezelőtt adták át...
- Száz hónapja dogoznak a pécsi...
- Ülésezett a kormány, csütörtökön...
- Kétnapos búcsúra várják a híveket a...
- Árhullám érkezik a Dunán, Mohácsnál...
- A Dunán és a Pécsi-tavon is részben...