Ez a férfi ölhette meg a magyar nőt Németországban
2017. január 07. szombat 08:45

Magyar nyomozók fogták el pénteken Nyíregyházán egy Németországban tavaly október végén halálra szurkált magyar prostituált feltételezett gyilkosát.
A rendőrség a police.hu oldalon szombat hajnalban közzétett közleményében emlékeztetett: Chemnitz városában október 29-én ismeretlen tettes 81 késszúrással megölt egy 23 éves magyar nőt. A német rendőrség megkereste a magyar hatóságot, mert felmerült a gyanú, hogy az elkövető kapcsolatban állhatott a sértettel, és valószínűleg magyar állampolgár.
A készenléti rendőrség nyomozói megállapították, hogy a nő gyilkosa egy tiszadadai férfi lehet, a németek pedig a magyaroktól kapott adatok alapján január 5-én európai elfogatóparancsot adtak ki ellene. A rendőrök másnap este egy nyíregyházi bevásárlóközpont parkolójában elfogták a 20 éves tiszadadai B. Richárdot.
A férfit előállították, majd kiadatási őrizetbe vették, a bíróság később dönt a Németországnak történő átadásáról.
A Bild című német lap korábban arról írt, hogy az elhunyt magyar lány prostituáltként dolgozott Németországban.
Képünk illusztráció.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Ez az oka, ha fura zajokat hall...
- Leállítja a kormány a gázszállítást...
- Szerencsekoncert Mohácson: Mága...
- Új hajóval bővült a vízirendészet...
- Juhász Dorka csapata már a török...
- Idén is várják az Ifjú Kócsagőröket a...
- Oszlopot döntött egy traktor, áram...
- Idén is megrendezték a Horvát...
- Kizárta a lakásból édesanyját egy...
- Traffipax: az utakon éjszakáznak a...

