Elpusztult a világ hivatalosan legidősebb lajhárja, Paula
2020. augusztus 12. szerda 19:00

Elpusztult a világ hivatalosan legidősebb lajhárja, a Paula nevű 50 vagy 51 éves nőstény - jelentette be a németországi Halle állatkertje.
„Paula megszabadult a szenvedéstől" - közölte Karoline Albig, a Bergzoo szóvivője hétfőn. A kétujjú lajhár hosszabb ideje gyengélkedett, étvágytalanság és hasmenés gyötörte. Múlt szerdán végleg abbahagyta az evést. Már a nyalánkságokért se jött oda hozzánk - magyarázta Algib.
Csütörtökön döntöttek úgy, hogy Paulát megszabadítják a korral járó szenvedésektől. Éveinek pontos számát azért nem ismerik, mert 1971-ben már felnőttként, nagyjából kétévesen került a szász-anhalti város állatkertjébe.
Paula ismertsége egyre nőtt az elmúlt években, tavaly életkora miatt a Guinness-rekordok könyvébe is bekerült. A felvételt a Bergzoo kérte, mely a lajhárok európai tenyészkönyvét is vezeti. Nem tudnak fajának nála idősebb egyedéről a világon.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Változott a buszok menetrendje, már...
- Pécsi gyalogosgázolás szemtanúit...
- Befejeződött a Marek Sportcsarnok...
- Orbán Viktor: vége annak az...
- Orbán Viktor Mohácson: hadüzenet a...
- Kocsis Máté Mohácson: a választások...
- Februártól indulnak a Magyar falu...
- Vesztesekből győztesek lesznek a...
- Százmilliókból fejlesztették a Városi...
- Megérkeztek az ötös lottó...

