Egy túlélő szerint ittas volt a Titanic kapitánya
2012. március 09. péntek 12:43

Egy eddig soha nem látott levélben leírtak szerint ittas volt a Titanic kapitánya, mikor az óriáshajó nekiment egy jéghegynek és elsüllyedt - olvasható a Blikkben.
Emily Richards, a katasztrófa egy túlélőjének állítása szerint Edward Smith kapitány a hajó bárjában ivott, mikor a tragikus események történtek. A történelemkönyvek másképpen írják le az esetet. A hivatalos álláspont szerint a kapitány néhány órával a katasztrófa bekövetkezte előtt az első osztályon egy vacsorán vett részt, majd visszavonult a kabinjába. Csak éjfél előtt került elő, és utoljára a parancsnoki hídon látták élve azután, hogy meghozta döntését és a fedélzeten maradt menekülés helyett, hogy hajójával együtt szálljon a hullámsírba.
További részletek itt olvashatók.
Forrás: blikk.hu
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Kiváló minőségű magyar dinnyével...
- Már lehet jelentkezni a nyári...
- Tényleg aranyáron adják a lángost és...
- Ahol nincs klíma, rövidíti az...
- Kiválónak bizonyult a nagy tavaink...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Nagy Tibor: a mohácsi halászlének...
- Itt a hőkupola, Baranyában is...
- Kecsegéket és menyhalakat...
- Brutálisan erős UV-B sugárzásra...

