RIA, RIA, HUNGÁRIA: Gerával a kezdőben kezdünk Norvégia ellen
2015. november 12. csütörtök 10:45

A rivális norvég csapatot tartja az Európa-bajnoki pótselejtezős párharc favoritjának Bernd Storck, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya. A pécsi Gera Zoltán ott lesz a kezdők között.
"Norvégia esélyesebb, de jó együttesünk van és készen állunk a meccsre" - jelentette ki a német szakvezető az első, oslói összecsapást megelőző szerdai sajtótájékoztatón. "Mindenkin azt érzem, hogy rendkívül fókuszált, nincs veszítenivalónk".
Storck elmondta, hogy a fejében már megvan a kezdőcsapat, de azt nem hirdette ki, mindössze annyit árult el szokásának megfelelően, hogy a sajtótájékoztatón szintén jelenlévő játékos, azaz jelen esetben Gera Zoltán tagja lesz a kezdő tizenegynek. A személyi kérdéseket illetően még a 100. válogatottságára készülő Király Gáborra tért ki, elmondása szerint a szombathelyi kapusban száz százaléknál is jobban bízik.
"Azért gondolom esélyesebbnek a norvég csapatot, mert több játékosuk szerepel a Bajnokok Ligájában vagy az Európa Ligában, mint nekünk" - mondta Storck a riválisról. A norvégok egyik legnagyobb erősségeként a rögzített szituációkat említette.
Arra a kérdésre, hogy mivel lehetne jó eredményt elérni a vasárnapi, hazai visszavágóra, azt válaszolta, az idegenben szerzett gól sokat jelenthet, erre fegyelmezett futballal van esélye csapatának, amelynek majd ki kell használnia a kínálkozó lehetőségeket.
"Nem egy meccsen kell megnyerni a párharcot. Nincs olyan nagy teher rajtunk, ez egy jó lehetőség. Elértük az előzetesen kitűzött célt, azaz a pótselejtezőt" - mondta Gera Zoltán.
A párharc első felvonása csütörtökön 20.45-kor kezdődik az 1926-ban megnyitott és legutóbb 2013-ban felújított, 28 ezer néző befogadására alkalmas Ullevaal Stadionban. A visszavágót vasárnap szintén 20.45-től rendezik a Groupama Arénában.
A magyar labdarúgó-válogatott várható kezdőcsapata:
Király Gábor - Fiola Attila, Guzmics Richárd, Kádár Tamás, Leandro de Almeida - Németh Krisztián, Nagy Ádám, Gera Zoltán, Elek Ákos, Dzsudzsák Balázs - Szalai Ádám
Képünkön: Bernd Storck, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya (jobbra) és Gera Zoltán a november 12-i sajtótájékoztatón az oslói Ullevaal Stadionban 2015. november 11-én.
Forrás: hirado.hu - Fotó: MTI/Illyés Tibor
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Kigyulladt Újmohácson a rendelőnek is...
- Lángoló autót oltottak a tűzoltók...
- Egyetlen baranyai városra...
- Súlyosan megsebesítette anyját és...
- A volt kenyérgyár bontásával kezdődik...
- A kilencvenedik tanítási év zárult le...
- Nagyon befűtenek: 34 fok is lehet...
- Orrtörő versendi kemény legényeket...
- Villámcsapás borított lángba egy...
- Szexuális erőszakkal gyanúsított...