Rekordért ment, meg is döntötte: Stocker Ákos az 50 méteres mellúszás csúcstartója
2016. december 15. csütörtök 17:26

Stocker Ákos, a Mohácsi Torna Egylet fiatal versenyzője új korosztályos csúcsot úszott 50 méteres mellúszásban az országos rövidpályás vidékbajnokságon, de Financsek Gábor is remekül szerepelt.
- Már tavaly is azért küzdöttünk, hogy az akkori korosztályos csúcsot megdöntsük, akkor 3-4 tizeddel lemaradt erről. Most végre sikerült, ami azt jelenti, hogy ebben a korosztályban ennél jobb 50 mellett még senki nem úszott. Ezzel ötven és száz mellen is a ranglista első helyére ugrott. Ez egy nagyon komoly teljesítmény - értékelt Czakó Csaba, az MTE úszószakosztályának vezetőedzője, aki arról is beszélt, a következő cél ebben a két számban a nagymedencés országos csúcs megdöntése lesz az ifjú tehetség számára.
Stocker mellett az MTE felnőtt válogatott úszója, Financsek Gábor is szép eredményeket ért el a versenyen: saját legjobb idejét úszva megnyerte az 50 méteres mellet és a 100 méteres pillangót is.
Képünkön: (archív) Stocker Ákos és Financsek Gábor.
K. A.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Szijjártó Péter: 2026-ban sem fogunk...
- Lottó, lottó, a heti remény: itt van...
- Faggyal, havazással és széllel...
- Oszlopnak rongyolt egy autós...
- Nyoma veszett egy mohácsi nőnek,...
- Pécsre, Mohácsra, Villányba is...
- Pécsi nyomozók részvételével csaptak...
- A Dunán is készenlétbe helyezték a...
- Hétmilliárdot kaszálhatunk a...
- Szilveszter előtt is akcióznak a NAV...

