Örökös kitiltással büntette a Fradi két szurkolóját
2013. október 04. péntek 12:30

Az FTC két olyan szurkolót örökre kitiltott labdarúgócsapata mérkőzéseiről, akik az Újpest elleni rangadón önkényuralmi jelképet ábrázoló molinót feszítettek ki.
Kubatov Gábor, a zöld-fehér egyesület elnöke a pénteki sajtótájékoztatón videófelvétellel mutatta be, ahogy a két renitens drukker a szeptember 26-i összecsapáson egy horogkeresztes zászlót feszít ki nagyjából tíz másodperc, valamint egy fénykép erejéig.
Az elnök hozzátette: nyilvánvaló provokáció történt.
"Nyilvánvaló az ártó szándék, minden ilyen elkövetővel szemben a legnagyobb hatékonysággal fogunk eljárni, a klub mindenben együttműködik a hatóságokkal, hogy ezek az emberek jogilag is elnyerjék méltó büntetésüket." - nyilatkozta Kubatov Gábor.
Az FTC elnöksége múlt héten jelentette be, hogy fél évre kitiltott a labdarúgócsapat hazai, illetve idegenbeli mérkőzéseiről hat szurkolót azok közül, akik az augusztus 17-én lejátszott, MTK elleni bajnokin az "In memoriam Csatáry László" molinóval a háborús bűntettekkel vádolt Csatáryra emlékeztek.
Kép és szöveg: MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Kánikulával kezdődik május utolsó...
- Hétfőn reggel meglátogatja Sulyok...
- Két település kerül a NAV baranyai...
- Ilyen lesz a nyár első hete:...
- Vágányzár a pécsi fővonalon: még...
- Heves zivatarok csaphatnak le...
- Lottó, lottó, a heti remény: itt van...
- Továbbra sem találják a mohácsi...
- Bérmálással ünnepelték a pünkösdöt a...
- Pécsi buszbaleset: már csak egy lányt...

