Magyar Nagydíj: Perez nagy bukása indította a hétvégét
2015. július 24. péntek 12:28

Sergio Pereznek, a Force India mexikói pilótájának a hatalmas bukása miatt piros zászlóval félbeszakították a 30. Forma-1-es Magyar Nagydíj péntek délelőtti első szabadedzését.
A Force India 25 éves versenyzője a pálya hátsó szakaszához érve, a tempós 11-es kanyar utáni kigyorsításnál kissé elhagyta az ideális ívet és áthajtott a rázókövön.
A televíziós lassítások alapján úgy tűnt, hogy az autó hátsó felfüggesztése eltört, így nemcsak megcsúszott, hanem irányíthatatlanná is vált.
Perez keresztbe fordult a pályán, majd a szalagkorlátnak ütközött, és onnan "visszacsapódva" autója fel is borult. A mexikói pilóta azonnal jelezte rádión, hogy jól van, majd saját lábán hagyta el a baleset helyszínét, de rutinvizsgálatra a pálya ambulanciájára vitték.
A törött autó és a pályára került törmelékek eltávolításának idejére félbeszakították a gyakorlást, amelyen addig a világbajnoki címvédő brit Lewis Hamilton futotta meg a leggyorsabb kört.
A szabadedzés szűk negyedórás szünet után folytatódott.
MTI - Fotó: Czeglédi Zsolt
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Személyi változásokat rendelt el a...
- Hat határsértőt tartóztattak fel...
- Egy teljes mohácsi famíliát vettek...
- Mohácsnál a hét végéig naponta több...
- Dárdai a három fiával nyerte meg az...
- Oszlopnak rongyolt egy autós...
- Szijjártó Péter: 2026-ban sem fogunk...
- Megtalálhatták az eltűntként keresett...
- Fontos határidő közeleg, autósok...
- Pécsi nyomozók részvételével csaptak...

