Kassai lett a világ legjobb játékvezetője tavaly
2012. január 13. péntek 13:22

A Bajnokok Ligája döntőjében bíráskodott Kassai Viktor volt 2011 legjobb játékvezetője a labdarúgás történetével és statisztikájával foglalkozó szervezet, az IFFHS szerint.
A magyar sípmester - aki tavalyelőtt a világbajnokságon elődöntőt vezetett - a 2010-ben első angol Howard Webbet előzte meg a szavazáson, míg a harmadik a klubvilágbajnokság fináléjában közreműködött üzbég Ravsan Irmatov lett.
A szervezet honlapja szerint a szavazáson 80 ország szakértője vett részt, s a 36 éves tatabányai születésű bíró nagy fölénnyel lett első. Az IFFHS szerint Kassai 2011-ben rendszeresen kiemelkedően vezetett, s folyamatosan javuló teljesítményével érdemelte ki a világ legjobb játékvezetőjének járó elismerést, melyet 25. alkalommal hirdetett ki az IFFHS.
Kassai Viktor, aki egy évvel korábban az ötödik volt a rangsorban, a szervezet idei gáláján veheti majd át a legjobbnak járó Arany IFFHS Trófeát.
Előtte egyetlen magyar bírónak, Puhl Sándornak sikerült kiérdemelnie ezt a címet: az 1994-vb-döntő, illetve az 1997-es Bajnokok Ligája finálé játékvezetőjének sorozatban négyszer (1994-1997) ítélték a legjobbnak.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Fehér füst szállt fel a vatikáni...
- Fidesz-frakció: Gyurcsány...
- Új alkotásokkal gazdagodik a...
- Itt a vége: Gyurcsány Ferenc...
- Villanyoszlopnak ütközött egy autó...
- Ma ismét féláron fagyizhatunk számos...
- Gulyás Gergely: háztartási cikkekre,...
- Jelölt kecsegéket telepítettek a...
- Idén is várja új hallgatóit a Pécsi...
- Pénteken már nem várható újabb csapadék