Fantasztikus: két bronzéremmel tértek haza a mohácsi karatékák az Európa-bajnokságról!
2025. október 26. vasárnap 12:00

Két bronzéremmel a tarsolyukban tértek haza a Mohácsi TE 1888 karatékái a Lignano Sabbiadoróban megrendezett wado-kai Európa-bajnokságról. Horváth Attila az U14-es kumite kategóriában ért el 3. helyezést, Gyöngyösi Zoé pedig a magyar csapattal kumitében szintén bronzérmes lett.
- Augusztus közepe óta tartott a felkészülés az olaszországi Wado-Kai Európa-bajnokságra. Versenyzőink válogatott edzéseken vettek részt, valamint itthoni klubunkban is keményen dolgoztak - tekintett vissza a mohácsiak edzője, Dallos Éva.
- Hatalmas utat tettünk meg, nemcsak kilométerben, hanem lélekben is. Amikor elindultunk Lignano Sabbiadoróba, egyetlen nagy álmunk volt: Mohács városának legalább egy érmet hazahozni. Ma büszkén mondhatjuk, sikerült!
Horváth Attila az U14-es kumite kategóriában 3. helyezést ért el. Gyöngyösi Zoé angol ellenfele ellen küzdött hatalmas elszántsággal, és a magyar csapattal kumitében szintén 3. helyezett lett.
Szabadi Izabella ukrán ellenfele ellen mutatta meg kitartását, mindössze minimális pontkülönbséggel maradt alul.
- Zoé, Izabella és Attila példamutató, szívós küzdelme mindannyiunkat büszkeséggel tölt el. Ez az eredmény nemcsak a miénk, ez Mohácsé. Hálásak vagyunk a szülőknek, a támogatóknak, és különösen Mohács városának az adományokért és a biztatásért, amelyek lehetővé tették, hogy elindulhassunk ezen az úton. Minden egyes éremben benne van az otthonról hozott szeretet, biztatás és hit.
Az út ezzel nem ér véget: folytatjuk az edzéseket, keményen dolgozunk, hogy jövőre Cipruson, a következő Európa bajnokságon, még fényesebb eredményeket érhessünk el - zárta gondolatait Dallos Éva.
M. B.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Átadták a 660 millió forintból...
- Csökkentek a díjak a...
- Alapjogokért Központ: a jobboldal...
- Eltűnt egy 31 éves pécsi férfi,...
- Melegszik az idő, akár húsz fok is...
- Csütörtök hajnaltól vége a...
- Mohács - Világok harca címmel készült...
- Csak az ügyeletes patikák lesznek...
- Már megint parádéznak Pécsett:...
- Felföldi László celebrálja az...

