Elsőre nem volt rossz, Szauer Gergő és Rácz László az ötödik helyen zárta az Eger Rallye-t

2019. április 01. hétfő 15:27

A tavalyi csonka szezon után Szauer Gergő ismét visszakerült a ralibajnokság vérkeringésébe, azon belül is a Peugeot 208 R2 kupába. A hétvégén rendezett Eger Rallye-t navigátorával, Rácz Lászlóval az ötödik helyen zárta a mohácsi versenyző.

A hétvégén Egerben kezdődött a bajnokság, ami egyben a páros első versenye is volt az új autóval.

Szauer Gergő még soha nem vezetett elsőkerék meghajtású versenyautót, így ez a verseny komoly szintfelmérőként is szolgált.

Sikerült hamar összebarátkozni az autóval, hiszen már az első gyorsasági szakaszon diadalmaskodni tudtak kategóriájukban. A hetes gyorsaságin egy hiba miatt az addig kiváló vezetést bemutató páros visszacsúszott a kategória 6. helyére. A fiúkat azonban ez nem zökkentette ki, a következő szakaszon már ismét első időt tudtak futni.

A verseny végén a Peugeot 208 R2 kupa 5.helyét szerezték meg, de a részeredmények biztatóak voltak, hiszen a 16 gyorsasági szakaszból 11-et elsőként tudtak teljesíteni.

A következő versenyük a Miskolc Rally lesz, amit április utolsó hétvégéjén rendeznek.

EQM - Fotó: Kugelmann Erik