Babosék meccslabdáról kaptak ki a vegyes páros döntőjében

2018. január 28. vasárnap 07:58

Babos Tímea, oldalán az indiai Rohan Bopannával, 2:6, 6:4, 11-9-re, döntő rövidítésben, meccslabdáról kapott ki vasárnap a Gabriela Dabrowski, Mate Pavic kanadai, horvát duótól az ausztrál nyílt teniszbajnokság vegyes párosának döntőjében.

Az Australian Open zárónapján a Rod Laver Arénában a magyar játékos - aki pénteken megszerezte első Grand Slam-trófeáját női párosban - társával együtt remekelt az első szettben, a kanadai ellenfél kétszer is elvesztette adogatását, így Babosék 24 perc elteltével szettelőnybe kerültek.

A második felvonásban Babos 3:4-nél elbukta a szerváját, és az ellenfél hamarosan egyenlített.

A tíz nyert pontig tartó döntő rövidítésben Pavicék 6-3-ra elhúztak, de az indiai, magyar duó fordított, és mérkőzéslabdához jutott, ám a balkezes horvát két ászával végül a rivális bizonyult jobbnak. A találkozó 1 óra 8 percig tartott.

A 2015-ös wimbledoni verseny után második vegyes páros GS-döntőjét elvesztő Babos Melbourne-ben összesen 485 000 ausztrál dollárt keresett, ami átszámítva 97 millió forint.