Zivatarok, viharos szél miatt adtak ki riasztást Baranyára
2019. október 02. szerda 19:00

Több dunántúli járásra másodfokú riasztást adott ki zivatarveszély miatt szerda délután az Országos Meteorológiai Szolgálat. Az érintett területeken a következő órákban viharos széllel, jégesővel kísért zivatarok alakulhatnak ki.
Az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzés szerint Somogy, Vas és Zala megyében van érvényben, illetve várható másodfokú riasztás. Budapesten, valamint 14 megyében - Pest, Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Nógrád, Tolna, Veszprém - elsőfokú a figyelmeztetés.
Emellett Somogy, Vas és Zala megyében a felhőszakadás-veszély miatt elsőfokú figyelmeztetés van érvényben.
Azt írták: egy markáns hidegfront halad át az országon. Ennek hatására előbb a nyugati, délnyugati országrészben, majd a Dunántúl egészén és a Duna-Tisza-közén, késő estétől pedig a Tiszántúlon is záporok, zivatarok kialakulására lehet számítani. Elsősorban a nyugati, délnyugati országrészben hevesebb zivatarok is kialakulhatnak, ezeket viharos széllökések, lokálisan nagyobb mennyiségű csapadék, esetleg jégeső kísérheti.
Csütörtökön záporokra, zivatarokra inkább már csak a Dunától keletre lehet számítani, ezek várhatóan a reggeli, délelőtti órákra elhagyják az országot. A hidegfront átvonulása után azonban már éjjel az ország nagy részén megerősödik az északi, északnyugati szél, főként a Dunántúlon és északkeleten viharossá is fokozódik. Csütörtök késő délutántól fokozatosan mérséklődik a légmozgás.
Az előrejelzés szerint csütörtökre jelentősen lehűl a levegő, a maximumok már csak 12 és 16 fok között alakulnak majd.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Lezuhant egy siklóernyős Nagyharsány...
- Tíz éve történt: migránsvonat...
- Hétfőn felejtős az ügyintézés a...
- Mindössze jó hal, paprika, hagyma és...
- Nagy kiterjedésű tarlótűzzel küzdenek...
- Csaknem négyszáz gyermek...
- Századik születésnapján köszöntötték...
- Három pécsi drogdílert is...
- Se ki, se be: hétfőtől két hétre...
- Molesztálta tanítványát egy pécsi...