Veszélyes vírust azonosítottak pécsi kutatók egy kullancsban
2020. március 03. kedd 12:44

Az enyhe tél kedvezett a kullancsok elszaporodásának - mondta Kapiller Zoltán István, a Magyar Kullancsszövetség elnöke kedden az M1 aktuális csatornán.
Hozzátette: a magyarországi kullancsállomány lényegesen nagyobb, mint 10-15 éve, amely a talaj menti fagyok hiányával magyarázható.
Kapiller Zoltán hangsúlyozta, hogy a kullancsok egyre több betegséget hordoznak.
Újdonság, hogy a Pécsi Tudományegyetem kutatói a krími-kongói vérzésesláz-vírust is beazonosították egy Margit-szigeten talált kullancsban - fűzte hozzá, megjegyezve, hogy ez egy rendkívül veszélyes betegség, mivel a megcsípettek a vírust cseppfertőzésen keresztül továbbadhatják.
Elmondta: a kullancsoknál február végén, március elején elindul a nagy tavaszi rajzás, amely augusztus közepéig tart, amikor is a kánikula elől pár hétre elvonulnak. A kánikula után megkezdődik egy kisebb lefutású őszi rajzás, amely november végig tart.
A természettől nem félni kell, hanem fel kell készülni a veszélyeire, ennek megfelelően a túrázásokhoz érdemes kullancseltávolító eszközt is bepakolni - mondta Kapiller Zoltán.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Hűvös éj után napsütéses napunk lesz...
- Kristállyal kereskedő baranyai...
- Az elmúlt évtized során a mostani...
- Szombaton rendezik Mohácson a...
- Szenzáció! Világbajnoki címet...
- Frissen végzett kántorokkal...
- Cipőtolvajt keresnek a baranyai...
- Januártól nem kell diktálniuk az...
- Árhullám érkezik a Dunán, Mohácsnál...
- Műszaki hiba miatt késnek a vonatok a...