Vadászkutya- és trófeabemutatót is láthatunk a szigetvári vadásznapon
2020. március 10. kedd 08:38

Trófeabemutató, virtuális lövészet, vadászkutya bemutató és vadászbál is színesíti a Regionális Vadásznap és trófeabemutató pénteki programjait Szigetváron.
A jövő évi Vadászati Világkiállítás pénteken megvalósuló egyik felvezető programjának célja, hogy szórakoztató programokon keresztül a gyerekek figyelmét is felhívják a természetmegőrzés és a fenntarthatóság fontosságára - közölték e rendezvény szervezői az MTI-vel.
Kiemelték: a szigetvári Vigadó épületében tartandó eseményen emellett a vadászat kiemelt és felelősségteljes funkciójára irányítják a figyelmet, s bemutatják a vadászat vadgazdálkodásában és a természetgazdálkodásban betöltött szerepét.
A programok között gím- és dámszarvasok trófeáit mutatják be, az érdeklődők megismerkedhetnek a dúvadakkal, lesz virtuális lövészet, vadászkürtösök, vadászkutyák mutatkoznak be, de a gasztronómia szerelmesei a vadhúsból készült különlegességeket is megkóstolhatják.
Kitértek arra, hogy a jövő évi Vadászati Világkiállítással ismét a nemzetközi figyelem középpontjába kerülhet Magyarország, de már a felvezető évben több programot is szerveznek a gyerekek számára, köztük kutyás táborokat és vadászfotós tanfolyamokat is.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Csaknem negyven részeg gyereket...
- Eső, havaseső, hó, szél: ez vár ránk...
- Éjfél után azonnal világra jött az...
- Baranya történetének legnagyobb...
- Országszerte 240 helyre riasztották a...
- Még beadhatók az iskolakezdés...
- Egy mohácsi család lepte meg a...
- Január 4-ig ingyen parkolhatunk Pécsett
- Anyakönyvi hírek: ők születtek és...
- Minőségi eszközök érkezhetnek...

