Új kiállítási anyag érkezett a Mohácsi Nemzeti Emlékhelyre
2022. november 03. csütörtök 10:02

A Mohácsi Nemzeti Emlékhelyen folyó régészeti, antropológiai kutatások új ismeretanyaggal gazdagították a mohácsi csatával kapcsolatos ismereteinket. Az eddigi vizsgálatok azt bizonyítják, hogy az emlékhely III. számú tömegsírjában nyugvó halottak a csata utáni tömeges, brutális kivégzés áldozatai.
Dr. Varga Szabolcs történész 6 db roll-upon keresztül mutatja be ezt a tragikus eseményt, illetve megismerteti az érdeklődőket az emlékhely, valamint az itt folyó régészeti kutatások történetével és az antropológiai vizsgálatok eredményeivel.
A roll-upok szövege hosszú kutatás eredménye: tartalmas, izgalmas, de mindenki számára könnyen értelmezhető. A tablók gazdagon illusztráltak korabeli ábrázolásokkal, képekkel, grafikákkal, amelyek megszerkesztése Vértesi Lázár munkáját dicséri.
A Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság célja, hogy az emlékhelyi bemutatás mellett, későbbiekben egy vándorkiállítás keretében ismertesse meg az érdeklődőkkel a mohácsi csatával kapcsolatos legújabb kutatási eredményeket.
Forrás: DDNP
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Viharos széllel, esővel érkezik a...
- Aki szereti a sört, annak a Pécsi...
- Lángra kaptak egy fémhulladéktelepen...
- Napról napra csökken a Duna...
- Nagyon kevésen, és az elvtársakon...
- Heves zivatarok veszélyére...
- Lesodródott egy autó Lánycsók...
- Kocsis Máté: lejárató kampány az...
- Készülhetnek a dunaszekcsői...
- Nem drónok miatt kaptak éles...