Továbbfoglalkoztatja a kórház a szakorvosokat és a szakápolót

2013. május 27. hétfő 10:49

Amint az köztudott, a kormányzati döntés értelmében ez év júliusától a nyugdíjas kort elért embereket az egészségügyi intézményekben is külön engedéllyel foglalkoztathatják.

Mohácson a jogszabályi előírások alapján két szakorvos, valamint egy szakápoló esetében kérvényezte a kórház vezetése, hogy továbbra is számíthassanak helyben a munkájukra. Mindhármuk esetében engedélyezte a szaktárca a továbbfoglalkoztatást, így esetükben július 1-től a nyugdíjuk folyósítását felfüggesztik, s ezt az összeget havi jövedelemként kapják meg. A pénz fedezete egy erre elkülönített központi forrásból biztosított lesz.

A város kórházában szakemberhiány alapvetően nincs, a betegellátás biztosított. A múlt évtől 13 rezidens orvost is alkalmaznak, és hasonló közalkalmazotti munkaviszony létesítését az előzetes jelentkezések alapján több frissen végzett diplomás szintén tervezi Mohácson.

B. M.