Török embercsempész ellen emeltek vádat Mohácson
2022. szeptember 20. kedd 09:17

A Mohácsi Járási Ügyészség török embercsempész ellen nyújtott be vádiratot.
A vádlott férfi 2022. január 14. napját megelőzően Törökországban kapott megbízást
arra, hogy Bécsből egy török állampolgárt Magyarországra hozzon és vele együtt két
szír állampolgárt Mohács környékéről illegálisan Ausztriába szállítsanak. A megbízó
ezért a férfinak 500 eurót fizetett.
A vádlott Törökországból repülőgéppel utazott Ausztriába, ahol találkozott társával,
gépkocsit béreltek, majd Magyarországra utaztak.
A férfi és társa egy januári napon a reggeli órákban érkeztek a megadott koordináták
alapján Újmohács közelébe. A vádlott társa kiszállt a gépkocsiból, hogy a szír
állampolgárok elé menjen. Ekkor a nyomozó hatóság a vádlottat elfogta, társa
elmenekült.
A gépkocsitól nem messze találták meg azt a két szír állampolgárt, akik illegálisan
tartózkodtak Magyarországon és a vádlott segítségével akarták átlépni a magyar-
osztrák határt.
A vádlott letartóztatásban van, cselekménye vagyoni haszonszerzés végett, több
személynek segítséget nyújtva elkövetett embercsempészés bűntett kísérletének a
megállapításra alkalmas.
A Mohács Járási Ügyészség vádiratában azt indítványozta, hogy amennyiben a vádlott
az előkészítő ülésen a bűncselekmény elkövetését beismeri, őt a bíróság két év
börtönre ítélje, négy évre utasítsa ki Magyarország területéről és vele szemben 500
euró összegre vagyonelkobzást rendeljen el.
Forrás: Baranya Megyei Főügyészség
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Anyakönyvi hírek: ők születtek és...
- Hagyta meghalni Down-szindrómás...
- Sombereken szobrot állítottak a fél...
- Tényleg aranyáron adják a lángost és...
- Fele sem tréfa: tovább fokozódik a...
- Dupla nulla lett a rendőrségi razzia...
- Fának csapódott egy autó a kölkedi...
- Babarcról Pécsen át vezetett...
- A pécsi fővonalon is korlátozták a...

