Többféle fenyőből, darabonként meghatározott áron válogathatunk a tűlevelűekből Mohácson
2013. december 18. szerda 18:19

Karácsony előtt egy héttel nem tűnik kifejezetten bőségesnek a kínálat Mohácson fenyőfákból - és egyelőre a vásárlók sem tolonganak. Közterület foglalási engedéllyel csupán három kereskedő árusít a városban.
A piacon a korábbi évekből ismert eladóknál négy helyen lehet válogatni a különböző fajtájú és méretű fák közül, ők helypénz fizetése ellenében árusítanak. Közterületen egy kereskedő két helyszínen, a Dózsa György utcában és a Széchenyi téren kínálja a tűlevelűeket, míg a lánycsóki Pettermann János a Zala megyei fenyves-ültetvényről hozott fákat a piac előtti parkolóban értékesíti.
A fenyők fajtáját és méretét illetően elfogadható a kínálat. Legtöbb a hagyományos lucfenyő, van a kicsit ezüstös tűlevelű szerb luc-, ezüst- és normann fenyőfa. A kicsi, általában temetőbe szánt egyedeket pár száz forintért lehet megvenni, a méter körüli lucfenyőkért átlag ezerötszáz forintot kérnek. Drágább a szerb luc, az ezüst- és a normann fenyő, ez utóbbiból például a 3,5 méteresért 18 ezer forintot kér az eladója. Természetesen alkudni már most is, de a hétvégén biztos még eredményesebben lehet a karácsony elmaradhatatlan kellékére.
A nyilvános helyek elárusítóin kívül több címen háznál is hirdetnek fenyőfa eladást Mohácson. Nyilván itt saját ültetvényből választva, akár tövestől, újra kiültethetőt is megvehetünk.
Képünkön: a formás lucfenyőből a legolcsóbb 1500 forint a piac előtt parkolóban.
B. M.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- A rendőrság irányítja a rászorulóknak...
- Jaksics György: ha nem vigyázunk,...
- Lakossági fórumot tartanak a mohácsi...
- Egy ember több szerepben: foci,...
- Már egyenesen egyészségtelen Pécsett...
- Borult, ködös éj után egy kis...
- Ilyen volt az 1984-es busójárás -...
- Már csak néhány hét, s indul a...
- Továbbra sem látogatható a...
- Üveg van egy paradicsomszószban, meg...

