Tízen sérültek meg egy hét alatt Baranyában, egy karambolt ittas sofőr okozott
2020. január 14. kedd 09:44

Az elmúlt héten összesen 41 baleset történt Baranyában, amelyből 34 anyagi káros volt, 7 pedig személyi sérüléssel járt.
A sérüléses balesetekben összesen 10-en sérültek meg, nyolcan könnyebben, míg ketten súlyosan. Ittasság gyanúja egy sofőrrel szemben merült fel.
Idén már három olyan sérüléssel járó baleset történt megyénkben, amelynek okozója ittas sofőr volt.
A múlt héten a legjellemzőbb baleseti ok az elsőbbség meg nem adása, továbbá a gyorshajtás és a szabálytalan kanyarodás volt.
A köd a hűvös, de még nem kemény fagyos időszakok jellemzője. Legfőbb veszélye, hogy jelentősen akadályozza, szélsőséges esetben akár el is lehetetleníti a közúti közlekedést. Nem csak a láthatóságot korlátozza, hanem egyéb veszélyeket is rejt. Mindezekre tekintettel a ködben történő biztonságos járművezetés speciális felkészültséget igényel.
A köd különösen a lakott területen kívüli útszakaszokon lehet veszélyes, ahol a páraréteg olykor átláthatatlan, s a járművezető nem tudhatja, milyen akadályok, veszélyforrások jelennek meg előtte (különösen éjjel). Ezzel szemben lakott területen belül valamivel könnyebb a helyzet, mert a közvilágítás fénye részben áttöri a ködöt, de a sűrűbben haladó járművek által keltett légmozgás és egyéb körülmények miatt lényegesen jobb a láthatóság.
Forrás: BMRFK
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Viharos széllel, esővel érkezik a...
- Aki szereti a sört, annak a Pécsi...
- Lángra kaptak egy fémhulladéktelepen...
- Napról napra csökken a Duna...
- Kocsis Máté: lejárató kampány az...
- Nagyon kevésen, és az elvtársakon...
- Lesodródott egy autó Lánycsók...
- Készülhetnek a dunaszekcsői...
- Mohácsi győztese is van az...
- Drákói szigorra számíthatnak...