Szombaton írásbeli felvételi a Kisfaludy Károly Gimnáziumban

2014. január 17. péntek 07:57

Mohácson a Kisfaludy Károly Gimnázium 9. évfolyamára jelentkező diákok január 18-án, szombaton 10:00 órától magyar nyelvből és 11:00 órától matematikából tehetnek központi írásbeli felvételit.

Az intézmény tájékoztatása szerint kérik a diákokat, hogy a vizsgák megkezdése előtt 30 perccel korábban jelenjenek meg és a következőket hozzák magukkal:
- személyazonosításra alkalmas igazolványt (diák- vagy személyi igazolvány)
- vizsgabehívót a központi írásbeli vizsgára
- kék vagy fekete színű tollat.

Az írásbeli vizsga során a dolgozat megírásakor a rajzokat ceruzával, minden egyéb írásbeli munkát kék vagy fekete színű tintával kell elkészíteni.
A magyar nyelvi feladatlapok kitöltéséhez segédeszköz nem használható.
A matematika feladatlapok kitöltéséhez rajzeszközön (vonalzó, körző, szögmérő) kívül más segédeszköz (pl. zsebszámológép) nem használható.

A javított dolgozatokat a vizsgázó és szülője az iskola képviselőjének jelenlétében megtekintheti 2014. 01. 29-én 7.30-tól 15.30-ig az iskola titkárságán.
A dolgozatokról kézzel vagy elektronikus úton másolat készíthető és - kizárólag a hivatalos javítási-értékelési útmutatótól eltérő értékelés esetén - az értékelésre észrevételt tehet. 

A vizsgázó észrevételeit a megtekintést követő első munkanap végéig (2014. 01. 30. 16.00) írásban adhatja le az intézményben. 

Az írásbeli vizsga eredményéről az intézmény 2014. február 6-ig közvetlenül tájékoztatja a vizsgázókat. A vizsga részletes eredményeit tartalmazó Értékelőlapot minden tanulónak átadja.

Kisfaludí Károly Gimnázium