Százmilliókból fejlesztették a Városi Sportcsarnokot - Olcsóbb lesz a működtetése
2022. április 22. péntek 16:42

Befejeződött a Városi Sportcsarnok mintegy 240 millió forintból megvalósított energetikai korszerűsítése.
Lassan-lassan már feledésbe merül, milyen mostohán alakult a Városi Sportcsarnok története: a nyolcvanas években kezdték el építeni, aztán a beruházás megakadt, évekig torzóként állt a létesítmény, végül az ezredforduló környékén került használható állapotba.
Ám azóta sem készült el teljesen.
Ugyan az önkormányzat az azóta eltelt években nagyon sok pénzt fordított a korszerűsítésére, továbbra is akad tennivaló.
Ezek közül most egy újabb nagy feladatot pipáltak ki, befejeződött ugyanis a csarnok energetikai korszerűsítése. A mintegy 240 millióba került, zömében vissza nem térítendő pályázati támogatásból megvalósult beruházás célja az
épület éves energiafelhasználásának, üzemeltetési költségének csökkentése volt, valamint, hogy visszaszorítsák az üvegházhatású gázok kibocsátását.
A felújítás során a rosszul záródó, korszerűtlen fémtokos nyílászárók helyett 3 rétegű, hőszigetelő üvegezéssel ellátottakat építettek be.
A téglából készült külső határoló falak kőzetgyapot szigetelést kaptak. A tetőn megnövelték a meglévő szigetelés vastagságát, s a felülvilágítók cseréjére is sor került.
A beruházás részeként villamos energiát termelő napelemes rendszert is építettek.
Képünk (archív) a Városi Sportcsarnokban készült.
Forrás: EQM - Fotó: Löffler Péter
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Nyolc határsértőt tartóztattak fel...
- Passió Máriagyűdön: a megyéspüspök és...
- Pótlóbuszok járnak ma estétől a pécsi...
- "Én is cigány vagyok" - hirdette...
- Felújítása után felszentelték Mohács...
- Máriagyűdi passió: a pécsi...
- Majd' negyven éve volt ilyen kevés...
- Tragédia az M6-os baranyai szakaszán:...
- Hétfőn landol Pécs-Pogányban az első...
- Coli baktérium lehet a népszerű...

