Sütőipari üzem is működik nyártól Újvárosban, az Oázis kertészet mellett az Ipari Parkban
2013. március 15. péntek 18:18

Több helyszínen is folyamatban lévő beruházásokat láthatunk az Ipari Parkban. Az egy hónapja próbagyártást indított, francia érdekeltségű alumíniumöntödével átellenben például egy textilipari kisüzem alapozását is megkezdték.
Szekó József polgármester a fokozatosan benépesülő iparteleppel kapcsolatban elmondta, a terezett ütemben készülő bioetanol üzemen kívül a beruházás előkészített egy bútoripari-, egy asztalosipari-, egy nyílászárókat gyártó-, egy növényi melléktermékeket feldolgozó-, valamint egy állati eledelt gyártó és csomagoló üzem létesítésére is.
Szabó László korszerű sütőipari üzeme építésének viszont már a befejező munkálatainál tartanak, ahol a termelést a gépek, berendezések beszerelését, a szakhatósági engedélyek beszerzését követően várhatóan júliusban kezdhetik.
- Generációs hagyomány családunkban a pék mesterség, nagyapám, nagybátyám és édesapám után magam is ezt a szakmát tanultam ki. Hozzászoktunk, hogy fordítva éljük az életünket, minden éjszaka dolgozunk, hogy reggel a friss kenyérrel, süteményekkel várjuk a vásárlókat - említette Szabó László, majd mosolyogva megjegyezte, hogy reményei szerint a most nyolc hónapos ikergyermekei is „beállnak a sorba".
- Kinőttük a piacteret délről határoló üzemünket, a cukrászati részlegünk már több éve másutt, bérelt telephelyen működik, ezért 2010-ben határozott úgy a család, hogy építünk egy saját sütödét. A 99 milliót meghaladó beruházáshoz a Dél-Dunántúli Operatív Program pályázata keretében ötven százalékos támogatást nyertünk el, és ezzel a segítséggel lehetővé válik, hogy a termékeink iránt folyamatosan növekedő vásárlói igényt ki tudjuk elégíteni.
Amint azt Szabó László elmondta, csak kenyérből, és a különböző péksüteményekből száznál is többfélét készítenek, s igen gazdag választékú a cukrászipari termékük is. Baranya- és Tolna Megyében nyolcvanat meghaladó partnernek szállítanak rendszeresen, míg Mohácson kettő-, Pécsett és Kisnyárádon egy-egy saját boltot is működtetnek.
A Szabó Pékség jelenleg 22 főt foglalkoztat, de az új üzem beindulását követően további hat dolgozó felvételére készülnek.
Képünkön: Sipos Kornél (szemben) és Mészáros István készítik a friss pékárut.
B. M.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Kamionnal ütközött egy személyautó...
- Éjjel hosszabb szünet jön a...
- Szenzáció! Világbajnoki címet...
- Nyomtalanul eltűnt egy 34 éves pécsi...
- Narancs riasztást adtak ki Baranyára,...
- Nagy Tibor: a mohácsi halászlének...
- Ismét heves zivatarok csaphatnak le...
- Örökifjak búcsúját rendezték meg...
- Nem indul eljárás a megtiltott gyűlés...
- Heves zivatarok veszélyére...