Süllőket, dévérkeszegeket telepítettek a Dunába Mohácsnál
2022. november 24. csütörtök 08:30

Újabb haltelepítések történtek a Horgász Egyesületek Baranya Megyei Szövetsége halgazdálkodási hasznosításában lévő vízterületeken.
A Dunába folyóba november 18-án 500 kg II. nyaras dévérkeszeg került kihelyezésre Mohácsnál, a Sokac-révnél.
A Pécsi-tóba november 18-án szintén 500 kg II. nyaras dévérkeszeg került kihelyezésre.
A Dunába november 19-én 150 kg II. nyaras süllő került telepítésre Mohácsnál, a Sokac révnél.
Külső-Bédába 2022. november 19-én 100 kg III. nyaras compó került telepítésre.
A haltelepítések a MOHOSZ Állománypótlási és Fejlesztési Célelőirányzat (ÁPFE) 40 %-os pénzügyi pályázati támogatásával valósult meg.
A telepítéseknek még nincs vége, további halasítások következnek a többi vízterületeken is.
Forrás: Horgász Egyesületek Baranya Megyei Szövetsége
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Fának csapódott egy autó a kölkedi...
- Hagyta meghalni Down-szindrómás...
- A pécsi fővonalon is korlátozták a...
- Fele sem tréfa: tovább fokozódik a...
- Már lehet jelentkezni a nyári...
- Tényleg aranyáron adják a lángost és...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Anyakönyvi hírek: ők születtek és...
- Kiváló minőségű magyar dinnyével...
- Itt a hőkupola, Baranyában is...

