Sorra érkeznek haza a baranyai településekre a gólyák
2023. április 17. hétfő 15:20

Március 20-ig főleg a megye nyugati és déli részének településein jelentek meg a gólyák, de már Kölked és Mohács térségébe is megérkeztek az első példányok. A hónap végére kevés olyan község maradt, ahol még üresen álltak a fészkek, közölte a madártani egyesület baranyai csoportja.
Tavaly a vármegye 134 településén költöttek gólyák.
Önkéntesi hálózatuk és a lakosság jelzései alapján idén már száznál is több településre érkeztek meg.
Becslésük szerint eddig a baranyai állomány 70-75%-a foglalt fészket.
Ez az utóbbi húsz év legjobb márciusi visszaérkezési aránya. Néhány pár már a hónap végén költésbe kezdett.
Ez alapján bízhatunk egy jó gólyás évben, de még sok múlik a költési periódus időjárásától.
Forrás: Magyar Madártani Egyesület
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- A pécsi fővonalon is korlátozták a...
- Tényleg aranyáron adják a lángost és...
- Fele sem tréfa: tovább fokozódik a...
- Már lehet jelentkezni a nyári...
- Így látta a városát a mohácsi...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Kiváló minőségű magyar dinnyével...
- Kisteherautóval ütközött egy...
- Ahol nincs klíma, rövidíti az...
- Itt a hőkupola, Baranyában is...

