SLAMI és Cifra Palota: a két mohácsi tehetségpont közösen rendezett tehetségnapot
2013. december 06. péntek 18:20

A tehetséggondozást nem lehet elég korán kezdeni. De ha valaki csak saját vagy környezete örömére ismerkedne valamely múzsával, anélkül, hogy később hivatásszerűen állna a világot jelentő deszkákra, akkor is érdemes belevágnia. A művészeti nevelés teljesebb emberré tesz. Két mohácsi tehetségpont, a Schneider Lajos AMI és a Cifra Palota Zeneóvoda közösen rendezett tehetségnapot december elején.
Mojzesné Tamás Erika, a Mohácsi Tankerület oktatási referense köszöntőjében emlékeztetett: a tehetség is a természet azon értékei közé tartozik, mely gondozást kíván. Hangsúlyozta, hogy minden gyermek a tehetségek sokaságával születik.
Vidáné Kresz Beáta, a Schneider Lajos Alapfokú Művészetoktatási Intézmény magánének, népiének és szolfézs tanszakának vezetője, tehetségpont koordinátor rámutatott: a tehetségpontokhoz tartozás több területen is segíti a tehetséggondozást.
Az előnyök közül példaként hozta fel két kollégája ingyenes továbbképzését, egy tanuló nyári táboroztatását, valamint az eszközökhöz való hozzájutás lehetőségét. Amint említette, az iskola komplex tehetséggondozó programot dolgozott ki.
Kecskés Anett, a Schneider Lajos művészeti iskola vonós és gitár tanszakának vezetője, a Cifra Palota Zeneóvoda és Zenebölcsőde megálmodója, aki ugyancsak tehetségpont koordinátor, a Mohácsi Újság.hu kérésére összefoglalta a szakmai prezentációk lényegét.
- Évek óta szervezünk ilyen előadásokat - elsősorban szülőknek és pedagógusoknak - azzal a céllal, hogy szélesedjen a látókörük, és új információkkal gazdagodjanak - mondta a zenetanár.
- Első előadónk, Fükéné Walter Mária, a Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakközépiskola címzetes igazgatója a tehetségpontokban rejlő pozitívumokról beszélt.
- Barcza Beáta a PTE Művészeti karának doktorandusz hallgatója a motiváció fontosságáról szolgált számunkra hasznos információkkal, dr. Harmatné Horesnyi Mária, óvodapedagógus és pedagógia szakos tanár pedig a kisgyermekkori zenei nevelés és az érzelmi intelligencia jelentőségébe adott betekintést.
A tehetségpont-tagságról Kecskés Anett így nyilatkozott: „Egy nagyon jó országos rendszernek vagyunk részei. Hazánkban több mint ezer ilyen pont működik."
- Ez egy olyan hálózat, mely kimondottan a tehetségek felismerésével és kibontakoztatásával foglalkozik. Az is nagyon fontos, hogy a rendszer pályázati lehetőségeket kínál számunkra - tette hozzá.
A közös tehetségnapon természetesen a növendékek produkciói, valamint különböző zenés, táncos és képzőművészeti bemutató foglalkozások is helyet kaptak.
Képünkön: Kecskés Anett tart foglakozást.
Cs. Á.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- A rendőrság irányítja a rászorulóknak...
- Sál, sapka: napos, de hideg időjárás...
- Jaksics György: ha nem vigyázunk,...
- Lakossági fórumot tartanak a mohácsi...
- Ilyen volt az 1984-es busójárás -...
- A Nemzet Gazdásza címmel tüntették ki...
- Egy ember több szerepben: foci,...
- Már csak néhány hét, s indul a...
- Borult, ködös éj után egy kis...
- Már egyenesen egyészségtelen Pécsett...

