Roma szakemberekkel találkoztak a baranyai zsaruk
2023. április 13. csütörtök 17:45

Roma szakemberek és rendőrök találkoztak a Baranya Vármegyei Rendőr-főkapitányságon.
Somogy, Tolna és Baranya vármegyéből meghívott roma szakembereket, témában dolgozó állami és civil szervezetek képviselőit, valamint a szomszédos vármegyék területi kisebbségi kapcsolattartási munkacsoportjának delegációit látták vendégül 2023. április 12-én a baranyai rendőrök.
A szakmai egyeztetés célja a személyes kapcsolatok erősítése és a régiós szintű együttműködés fórumának megteremtése volt.
Délelőtt a vármegyék roma partnerei mutatták be a főkapitányságok roma munkacsoportjaival történő együttműködést.
Ezt követően Horváthné Nőth Edit, a Dél-Dunántúli Társadalmi Esélyteremtési Igazgatóság igazgatója a felzárkózási feladatokban betöltött szerepüket ismertette, majd dr. Boros Julianna PhD, a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Közösségi és Szociális Tanulmányok Tanszékének adjunktusa, valamint a Katolikus Karitász regionális szakmai vezetője a vidéken élők esélyeiről és lehetőségeiről szólt.
Délután a főkapitányságok munkacsoportjai mutatkoztak be. A szakemberek egyebek mellett ismertették a 2023-as évre - köztük a régiós szinten - tervezett feladatokat is.
A nap során szó esett a hétköznapi munkát, valamint az együttműködést érintő problémákról, valamint a feladatvégrehajtás során fellépő nehezítő körülményekről is. A jó hangulatú szakmai találkozó kötetlen beszélgetéssel zárult.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- A pécsi fővonalon is korlátozták a...
- Tényleg aranyáron adják a lángost és...
- Fele sem tréfa: tovább fokozódik a...
- Már lehet jelentkezni a nyári...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Így látta a városát a mohácsi...
- Kiváló minőségű magyar dinnyével...
- Kisteherautóval ütközött egy...
- Ahol nincs klíma, rövidíti az...
- Itt a hőkupola, Baranyában is...

