Pünkösdölés Szentendrén: Nagy sikere volt a busóknak és a Zora táncosainak
2013. május 27. hétfő 18:24

A szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeumban sok ezer látogató részvételével megrendezett Pünkösdi Sokadalomnak mohácsi közreműködői is voltak.
Gálaműsor keretében és a skanzen különböző helyszínein bemutatkoztak a szellemi kulturális örökség megőrzéséért létrejött UNESCO egyezmény 10 éves évfordulóján a Szellemi Kulturális Örökség nemzeti jegyzékén szereplő hazai közösségek. A mohácsiak bázisa a horvátzsidányi pajta volt, amely előtt Gagyi Zoltán népi iparművész tartott busóálarc faragásból bemutatót.
A busók sem hiányoztak a sokadalomból, szorgalmasan ijesztgették a vendégeket, természetesen valamennyiük örömére mókáztak. A mohácsiak ízleítőt adtak a jellegzetes étekből is, főztek sokacbabot agyagedényben, és a Zora táncegyüttes több alkalommal fellépett a területen felállított színpadon, valamint az amfiteátrumban megtartott gálaműsoron, ahol hatalmas érdeklődés mellett fergeteges sikert arattak ismét a Darazsacz István vezette együttes táncosai.
Köveskuti Péter
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Mohácson és környékén is pusztítják a...
- Ismét előbukkantak Mohács közelében a...
- Szeptembertől ismét emelkedik a...
- Nagy Tibor: a mohácsi halászlének...
- Öt baranyai drogdílerre rúgták rá az...
- Szijjártó Péter: ukrán támadás miatt...
- Hazaérkezett Magyarországra Kapu...
- Két baranyai tóba is pontyokból...
- Tizenkilenc határsértőt tartóztattak...
- Partnerség: Mohács hetedik...