Ónos eső: Hásságy, Olasz, Erzsébet útja nehezen járható

2014. február 02. vasárnap 09:17

Baranya megyében - a Komlói, Pécsváradi, Bólyi és Mohácsi járás kivételével - a legmagasabb, harmadfokú (piros) meteorológiai riasztás van érvényben. Az előrejelzések szerint, a mai napon folyamatosan gyengülő intenzitású ónos esőre lehet számítani, a megyében délután már nem fog esni az eső. A hőmérséklet 0 Celsius fok körül alakul. Reggeli helyzetkép a megyéből:

A Magyar Közút Nonprofit Zrt. munkagépei folyamatosan takarítják az utakat. A megyében a fő közlekedési útvonalak járhatóak. Kővágószőlős és Kővágótöttös felé az utak járhatatlanok, a települések közlekedési eszközzel megközelíthetetlenek, síkosságmentesítésüket a munkagépek végzik.

A megyében nehezen járható az út Egerág, Szőkéd, Áta, Hásságy, Olasz, Pécsvárad, Erzsébet, Túrony, Hegyszentmárton, Garé, és Siklósbodony felé.
A rendőrség - a fokozott jegesedés miatt - éjszaka lezárta a Pécs - Orfű közötti 6604. számú utat az abaligeti út végétől. Hajnali fél kettőre a Közút a sózást elvégezte, az útzár feloldásra került.

Sebesség-, és forgalomkorlátozás nincs a megyében elrendelve. A Mecsek Autópálya Koncessziós Zrt. munkagépei folyamatosan takarítják az M6-os autópálya Baranya megyei szakaszát, valamint az M60-as gyorsforgalmi utat. Az autópálya jól járható.
A Biokom Kft. tájékoztatása szerint, a város fő közlekedési útjai jól járhatóak, munkagépeik folyamatosan tisztítják a városi úthálózatot. A kisebb utak, valamint a Mecsekoldal útjai nem, vagy csak nehezen járhatóak. A gépek éjszaka nem tudták megközelíteni ezeket a magasabban fekvő, meredek utakat, takarításukra a délelőtt folyamán, az idő enyhülésével kerül sor, és várhatóan délig fog tartani a síkosságmentesítés.

A Tüke Busz Zrt. tájékoztatása szerint, a 4Y jelzésű járatok csak a Palahegyi útig, a 14-es járatok a Vasasi temetőig, a 15-ös járatok csak Somogyig, a 25-ös járatok csak a Patacsi elágazásig közlekednek. A 32-es az Alagútig eredeti útvonalon, majd a 33-as járat vonalán a Főpályaudvarig, míg a 33-as az Alagútig az eredeti útvonalon, majd a 32-es járat vonalán a Főpályaudvarig közlekedik. A 34-es, a 34A jelzésű, a 35-ös, a 36-os és 37-es járatok nem közlekednek.

A Pannon Volán Zrt. tájékoztatása szerint, járatkiesés várható Bakonya, Cserkút, Kővágószőlős, Romonya, Pogány, Hosszúhetény, és Máza települések vonatkozásában. A külső telephelyekről beérkező autóbuszok menetidejében 15-30 perces késés is előfordulhat.

A MÁV Zrt. tájékoztatása szerint, a vonatok késés és fennakadás nélkül közlekednek.
A katasztrófavédelem hivatásos tűzoltóinak az elmúlt 16 órában hat műszaki mentést igénylő beavatkozáshoz kellett vonulnia az ónos eső okozta jegesedés miatt. Ezekben az esetekben személygépjárművek csúsztak meg, akadtak el a jeges úton. Egy alkalommal a Mecsekoldalról egy várandós kismamának, és kiskorú gyermekének kellett segítséget nyújtaniuk, hogy az ellátására hozzá érkező, de megközelíteni nem tudott mentőkhöz eljusson. A pécsi tűzoltók az asszonyt a mentőautóig levitték, a gyermeket pedig a rokonoknál helyezték el.

Baranya Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság